אירוע במרכז הארץ – היכן כדאי?

מתלבטת לגבי בחירת מקום, עבור אירוע שחשוב לך? לא בטוחה איזה סוג מקום יתאים? היכן? "בחוץ" או "בפנים"? אולי בטבע? אלה כמה נקודות מפתח, שיעזרו לך לעשות בכך סדר:

 

מיקום גיאורפי

ראשית, ישנו היבט המיקום הכללי של האירוע. רצוי כמובן מיקום, שהמרחק בינו לבין כל האורחים מינימאלי. תל אביב היא דוגמא בולטת לאזור מרכזי שכזה, וודאי במרכז הארץ. לכן, יש מבחר לא קטן של אולמות אירועים בתל אביב. עוד חשוב המיקום, מהיבט מגוון דרכי ההגעה לשם עבור אורחים ממקומות שונים. המקום עצמו, עשוי להיות באזור צפוף יותר או פחות מבחינת תעבורה. למרות הפופולאריות של סמארטפונים עם תוכנות עזר לניווט כמו ווייז, המקום בכל זאת צריך להיות קל יחסית לאיתור, עבור כל אחד. ולבסוף, ישנו ההיבט החיוני של חניה – לא תרצי שהאורחים שלך יבזבזו זמן יקר, על מציאת החניה או מציאת מקום פנוי בה.

 

אולמות אירועים

אולמות אירועים, הם בצדק סוג המקום הראשון שעליו תחשבי בהקשר זה. אולמות אירועים איכותיים, ערוכים למגוון רחב של סוגי אירועים והם מתמחים ומנוסים ספציפית בנושא האירועים. בנוסף, אם רוצים אירוע ייחודי באופן כזה או אחר, גם הם מאפשרים גיוון רב ואף מקוריות, יותר משנוטים לחשוב. למשל נושא התאורה – היא כשלעצמה, מאפשרת לשנות במהירות ובזול את מראה האולם ואת האווירה שבו, אפילו כמה פעמים במהלך האירוע. סידורי שולחנות וכיסאות יכולים להיות מגוונים והאירוע יכול להתקיים על פני כמה חללים שונים ואף באזור פתוח שמחוץ לאולם עצמו. לכן, למרות שיש לא מעט אפשרויות אחרות, את אולמות האירועים כדאי תמיד לקחת בחשבון.

 

מגוון מקומות מיוחדים

מלבד אולמות אירועים, יש מגוון אפשרויות נוספות למיקום אירועים. בגדול, אפשרויות אלה מתחלקות לשני סוגים: מיקומים בטבע ומיקומים במקומות סגורים מיוחדים.

 

אירועים בטבע

חוף הים, חורשה בהרים, נוף מדבר – אין ספק שרקע כזה לאירוע, יהיה גם יפה וגם מיוחד. מצד שני, לקיום אירועים במקומות כאלה, יש לא מעט חסרונות אפשריים, שחייבים לקחת בחשבון. ישנו היבט דרכי ההגעה למקום, שעשויות להיות מסורבלות לתנועה (דרכי עפר למשל או הליכה בחול ים), מבלבלות לניווט או לא מוארות מספיק. אירועים בטבע, הם מעצם טבעם גם פחות עקביים בתנאים – מה שאתמול היה כביש עפר עביר לרכב פרטי ממוצע, עשוי למחרת בבוקר להיות בוצי מדי, בעקבות הגשם. מה שהיה מיקום פאסטורלי ונעים כשהגעת לבחור את הנקודה, עשוי בזמן האירוע להשתנות לרעה – למשל עקב נוכחות יתושים. חסרון נוסף, הוא שישראל היא מדינה צפופה וקטנה מאוד, בה משאבי הטבע מצומצמים.

 

אירועים בשטח פרטי

פעמים רבות, ניתן לארגן מקום לאירוע, שהוא שטח פרטי של משפחה או חברים. זה יכול להיות בית פרטי, אולי במושב. אירוע כזה עשוי לפשט ולהוזיל את העניינים משמעותית. מצד שני, יהיה צורך כמובן לקחת בחשבון שלא להפריע לשכנים, עם רעש או עם תפיסת כל מקומות החנייה.

 

אירועים במקומות סגורים מיוחדים

מלבד אולמות אירועים, יש עוד כמה סוגי בתי עסק שמציעים קיום אירועים, בנוסף לשירותיהם הרגילים. שתי דוגמאות בולטות לכך, הם מסעדות ובתי מלון. מקומות אלה, מתמחים באירוח והכנת אוכל לכמויות סועדים גדולות ומנוסים גם בשירותים בסיסיים נוספים לאירועים. לרוב, הם גם ממוקמים במקומות נוחים להגעה ובקרבת נוף יפה.

 

רק בישראל

בישראל לא חסרים מקומות ייחודיים ומבנים היסטוריים ואחרים. מסתבר, כי חלקם מציע גם שירותי אירועים. שתי דוגמאות מעניינות לכך, הם מיני ישראל ומגדל דויד. מחד, מקומות כאלה פזורים על פני כל הארץ. מאידך, כל אחד מהם מיוחד במינו ומיקומו הגיאוגרפי לא יתאים תמיד לכל האורחים.

 

המקום ה"מיוחד" יותר מדי

מקומות מיוחדים לאירועים, מגיעים גם עם סיכונים מיוחדים. מה שעשוי בתכנון להישמע לך מיוחד, הרפתקני או רומנטי, עשוי להסתבך ולסבך את האורחים. אם הם למשל לא מכירים את הדרך ומדובר במיקום בטבע, שדורש נסיעה זהירה בשבילים לא שבילים, זה פתח לצרות. פנייה אחת לא נכונה ובמקום להגיע למנוחה ולנחלה אשר ליד שולחן האירוע ורבע העוף, האורחים מגיעים לשטח אש של צה"ל או למוכר הארטיקים בחוף. האם את באמת רוצה להסביר לחותנת בסלולארי, כמה דקות לפני הרגע הכי מאושר בחייך, כמה קל להגיע? למשל, ש"מייד אחרי שמגיעים לריח של הרפת, צריך פשוט לפנות ימינה לכיוון שביל העפר הזה שלאורך הלולים, ואז לנסוע קצת לכיוון האורות! מה לא ברור?"

 

האם כדאי להפיק לבד?

כשמדובר באירוע במיקום מיוחד, חשוב לקחת בחשבון שהוא יהיה מיוחד גם באופן אירגונו. מחד, ניתן יהיה להיעזר בחברות שמתמחות באירועים מסוג זה. מאידך, אם את "נועזת" מספיק, תוכלו לתכנן ולארגן אירוע כזה בעצמכם. כך תוזילו את המחיר ותקבלו שליטה רבה יותר, אך גם הסיכוי לסיבוכים, ייגדל בהתאם. בנוסף, יש לקחת בחשבון רגולציות, חוקים והגבלות שונות. האם ידעת למשל, שעשוי להידרש אישור מרשויות שונות, לקיום אירוע בטבע? "שמורת טבע", "גן לאומי", "אתר לאומי" – כל אלה דברים שונים, עם רשויות שונות וחוקים שונים. כך שלפני שעושים אירוע בכל מיקום שהוא, חיוני לברר מי הבעלים של הקרקע ולקבל את רשותו.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Fields marked with an * are required.
הייאנד אולם אירועים בתל אביב מזמין אותך לפגישת היכרות אצלנו במקום!
צרו קשר

CHECK OUT OUT TLV URBAN VENUES